KARGO VE TESLİMAT


1- Kargo ve Teslimat için ne kadar ücret ödenir?

*  İnternet mağazamızdan yapacağınız 150 TL ve üzeri alışverişlerde Türkiye'nin her yerine Kargo Ücretsizdir, 150 TL altındaki siparişlerde kargo ücreti 9,99 TL'dir.

2- Kargom ne zaman ulaşır?

* Siparişleriniz 24 saat içerisinde kargoya teslim edilir.Adrese teslimat seçeneğinde siparişiniz kargoya verildikten sonra Aras Kargo aracılığıyla 1-3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Mobil bölgelerde teslimatların biraz daha uzun sürebileceğini lütfen dikkate alınız.Resmi tatil ve bayram dönemlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimatınız ilk iş günü içerisinde yapılacaktır.

3- Kargomu nasıl takip edebilirim?

* Siparişiniz kargoya verildiğinde size bilgilendirme amaçlı sms ve e-mail göndereceğiz. E-mailin içerisindeki kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz. Üyelik hesabınızla verdiğiniz siparişlerinizde hesabınıza giriş yapıp ilgili siparişin kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

5- Siparişimi farklı bir adrese gönderebilir miyim? , Fatura adresimden farklı bir adrese ürün teslim edebilir misiniz?

* Siparişinizi verirken farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz. Siparişinizin teslim edilmesi için belirleyeceğiniz adres, ev adresi, iş adresiniz ya da bir arkadaşınızın adresi olabilir.Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

6- Kargom hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

* Tüm kargolar Aras Kargo aracılığı ile müşterilerimize teslim edilmektedir. Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (mahalle,cadde,sokak) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Kapıda nakit ödeme ile aldığınız siparişlerinizde ödeme yapmadan önce Aras Kargo yetkilisinden, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır. Aras Kargo haricinde hiçbir kargo yetkilisine fatura tutarı ile ilgili ödeme yapmayınız.

7- Hangi günlerde teslimat yapılır ve Resmi tatillerde teslimat yapılıyor mu?

* Teslimatlar çalışma günleri dahilinde hafta içi yapılmaktadır. Resmi tatillerde ve hafta sonlarında teslimat yapılamamaktadır.

8- Teslimat sırasında evde yoksam başkası paketimi alabilir mi? , Teslimat sırasında kimse yoksa ne yapılmalı?

* Adrese teslimat seçeneğimizde paketiniz size ve yalnızca birinci dereceden yakınlarınıza teslim edilebilir. Kimlik ibrazı istenecektir ve soyadı tutarlılığı gerekmektedir. Teslimat adresinde paketinizi alan kişinin imzası istenecektir. Eğer adreste kimse yoksa kurye tekrar size ulaşmayı deneyecektir.Paketinizi almanız ya da yeniden bir teslimat tarihi belirlenmesi için bir kart bırakabilir. Şubeye geri getirilen kargolar 3 iş günü içerisinde teslim alınmalıdır. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir..